• banner11.png
  • banner12.png

Сущность художественной прозы

 Печать  E-mail

Категория: Литературная афиша Киева

17 ноября в 18:30 состоится встреча с исследовательницей японской литературы и переводчиком, сотрудником Института литературы им. Т.Шевченко НАН Украины Юлией Осадчей, а также презентация перевода трактата Цубоучи Шьойо (1859-1935) «Сущность художественной прозы», который является первым полным и комментируемым изданием на иностранном языке.

КИЕВСКИЙ ДОМ КНИГИ

ул. Льва Толстого 11/61

Написана в середині 80-х років ХІХ ст. робота «Сутність художньої прози» стала поштовхом до формування модерного літературознавства і письменства в Японії; вона завершила підготовчий етап становлення сучасної японської літературно-критичної думки, а також ознаменувала принципово інші підходи до мистецтва слова.

Автор трактату, молодий літератор на ім’я Цубоучі Шьойо (1859-1935), запропонував новий, «європеїзований» погляд на сюжетну прозу як один із видів мистецтва, літературну діяльність і, відтак, соціальний статус письменника. Ця японська «арістотелівська поетика» виявилася, як не дивно, також і першою аналітичною працею, присвяченою загальнотеоретичним проблемам театру, музики, поезії й образотворчих мистецтв, особливостям історії оповідної прози в Японії та основним етапам її розвитку, а також теоретичним і практичним питанням національної японської літератури. В ній поєднано ангажовану ревізію здобутків багатовікового японського письменства з моделюванням його майбутнього, а критичний перегляд художніх концепцій японських і китайських літераторів попередніх епох – із впровадженням європейських стандартів і критеріїв оцінки, нових, західних понять і термінів.

Запропонований переклад трактату «Сутність художньої прози» – попри ключову роль в історії японського письменства і літературознавства – є першим повним і коментованим виданням іноземною мовою. Книга призначена для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією письменства і літературно-критичної думки Японії модерної доби, питаннями культурної (насамперед – літературної) взаємодії Заходу і Сходу. 

 

Форма входа

Наши контакты

Почтовый адрес: 04080, г. Киев-80, а/я 41

Телефоны:

По вопросам издания книг: +38 (044) 227-38-86

По всем вопросам конференции "Язык и Культура"+38 (044) 227-38-22, +38 (044) 227-38-48

По вопросам заказа и покупки книг: +38 (044) 501-07-06, +38 (044) 227-38-28

Email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (по вопросам издания и покупки книг), Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (по поводу конференции "Язык и Культура")

© Бураго, 2017 

.